top of page
IMG_9204_edited.jpg

ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ ПРОМИСЛОВОЇ ФАРМАЦІЇ

У період з 10 лютого по 08 березня 2025 року здобувачі вищої освіти кафедри промислової фармації Київського національного університету технологій та дизайну (КНУТД) різних курсів проходили практику на провідних підприємствах хіміко-фармацевтичної та косметичної галузей
України, а також на кафедрі у навчально-науковій лабораторії молекулярної фармакології, хемогеноміки та біогеронтології (ННЛ МФХБ).

 

У рамках навчальної практики здобувачі вищої освіти 1-го курсу бакалаврського рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Інноваційна фармацевтика» долучалися до наукових досліджень, які проводяться у навчально-науковій лабораторії кафедри, а також вивчали організаційну структуру фармацевтичних підприємств України різних областей та їхні асортиментні портфелі.
 

Здобувачі вищої освіти 2-го курсу освітньо-професійної програми «Промислова фармація» проходили навчальну практику у Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України, де вони закріпили та поглибили свої знання з фармацевтичної ботаніки і фармакогнозії. У рамках цієї практики студенти ознайомилися із широким спектром лікарських рослин, навчилися впізнавати та визначати лікарські рослини різних фітоценозів за видовими ознаками, опанували методи їхнього культивування, розмноження та збереження біологічного різноманіття. Це має велике значення для майбутніх фахівців із промислової фармації, оскільки лікарська рослинна сировина належної якості є основою для створення ефективних фітопрепаратів.

Рисунок 1 (3).jpg
Рисунок 2 (4).jpg

Крім цього, у рамках проходження практики, студенти цих двох курсів були на ознайомчій екскурсії у ТОВ «Фармекс Груп», де побачили роботу на фармацевтичному підприємстві як у аналітичних лабораторіях, так і у виробничих підрозділах, ознайомилися із методами контролю якості сировини, проміжних продуктів і готових лікарських засобів, а також з процесами валідації, кваліфікації обладнання і пакування препаратів.

Рисунок 3 (1).jpg

Здобувачі вищої освіти 3-го курсу освітньо-професійної програми «Промислова фармація» проходили навчальну практику на кафедрі промислової фармації і вдосконалювали свої знання з технології лікарських засобів, процесів і апаратів хіміко-фармацевтичних виробництв, основ нормативно-технічної документації, вимог до якості лікарських засобів тощо. В рамках практики вони відвідали виробничі потужності АТ «Фармак» – лідера фармацевтичної галузі України. Під час екскурсії студенти ознайомилися з лабораторіями контролю якості та виробничими лініями, і побачили, як на практиці реалізуються знання, здобуті в процесі навчання.

Рисунок 4 (3).jpg
Рисунок 5 (1).jpg

Здобувачі 4-го курсу освітньо-професійної програми «Промислова фармація» проходили виробничу практику на провідних фармацевтичних підприємствах України, таких як АТ «Фармак», ПрАТ «Фармацевтична фірма “Дарниця”», АТ «Київмедпрепарат», ТОВ «Біофарма Плазма», ТОВ «Фарма Старт» тощо. Під час цієї практики студенти ознайомилися з різними етапами фармацевтичного виробництва – від розробки і контролю якості лікарських засобів до їх серійного виробництва та упаковки.

Рисунок 7 (2).jpg
Рисунок 6 (3).jpg

Студенти другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Промислова фармація» проходили практику на кафедрі промислової фармації КНУТД, де активно залучались до науково-дослідницької роботи. У ННЛ МФХБ вони проводили дослідження з розробки та вдосконалення технології виготовлення лікарських засобів, вивчали їхні фізико-хімічні та фармако-технологічні характеристики. Крім того, студенти досліджували біологічну активність різних активних фармацевтичних інгредієнтів і лікарських засобів, застосовуючи сучасні методи лабораторних досліджень.

Рисунок 9 (1).jpg
Рисунок 8 (2).jpg

У здобувачів 1-го курсу магістерського рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Європейська космецевтика» науково-дослідна практика проходила на таких підприємствах як «Уманьхімтрейд Україна», ТОВ «Пілаб», ТОВ «Інтердез», ПП «Юнікс», ТОВ «Ельфа лабораторія», ТОВ «Марі Фреш Косметікс», а також на кафедрі промислової фармації КНУТД. Крім того, у рамках практики вони мали екскурсію на підприємство «ProCare», яке є відомим виробником і дистриб'ютором косметичних засобів.

Рисунок 10 (1).jpg

Висловлюємо щиру подяку всім стейкхолдерам, які взяли участь у організації та проведенні практики для здобувачів вищої освіти кафедри
промислової фармації КНУТД. Це надзвичайно важливо для забезпечення якісної освіти та відповідності освітніх програм сучасним вимогам ринку праці.

bottom of page